NOVINKY pro chovatele koní

4. února 2026

Před koncem roku jsme si pro chovatele koní připravili několik novinek, které jsme představili na výstavě Kůň 2025 v Lysé. Kladné ohlasy návštěvníků, našich zákazníků i obchodních partnerů nám pomáhají i nadále tvořit funkční a moderní produkty a zkvalitňovat výživu koní v ČR i v zahraničí.

Silná novinka pro seniory

Na trhu nám chyběl vitamino-minerální přípravek cílící svým složením a strukturou přímo na seniory. Proto jsme vytvořili nový Vit.Amino.Min Senior Care – sypký doplněk s jablečnými výlisky, vojtěškou, sójou a loupanou slunečnicí, který obsahuje všechny potřebné VITamíny, AMINOkyseliny i MINerály pro koňské seniory. Receptura je navíc obohacena o kolagen. Sypká forma produktu je díky obsahu olejů neprašná, a navíc vhodná i pro koně s velmi poškozeným chrupem.

 

Zaručujeme perfektní chuť – koně novinku opravdu dobře přijímají.

S testováním nových produktů nám vždy pomáhají naši partneři a zákazníci, Vit.Amino.Min Senior Care důkladně testoval především náš koňský ambasador Mates plemene Českomoravský belgický kůň. Mates je 25letý senior a instagramový influencer, jeho videa můžete sledovat i na našem instagramu @mikrop.horse. Asistenci při zkoušení nové receptury samozřejmě ochotně poskytla majitelka Bára.

Mikrop HORSE VIT.AMINO.MIN Senior Care

•           Balení – kbelík 6,5 kg (při běžném dávkování vystačí na 50 dní).

•           Připravujeme balení 15 kg (při běžném dávkování vystačí na 100 dní)

Luxusní koncentrovaný přípravek pro koně ve vysokém sportu nebo těžké zátěži

Extra silné vitamino-minerální krmivo s L-karnitinem – to je Mikrop Diamond Care Premium Sport Minerals. Nový přírůstek v diamantové řadě Mikropu obsahuje všechny složky v té nejstravitelnější a nejvyužitelnější formě. Vysoké zastoupení zvápenatělých mořských řas navíc pomáhá tlumit kyselé pH žaludku.

Receptura je založena na posledních výzkumech ohledně výživy sportovních koní, informace jsme čerpali i na poslední celoevropské vědecké konferenci o výživě a zdraví koní EEHNC v nizozemském Utrechtu. Novinka nahrazuje v naší nabídce původní produkt Premium L-carnitin, který byl určen pro koně ve vysoké nebo velmi vysoké zátěži. Recepturu jsme aktualizovali podle posledních poznatků a zvětšili velikost balení (z původního 1 kg, který při běžném dávkování obsahoval cca 14 dávek, na 3 kg). Novinku pro koně v těžké sportovní zátěži nám pomáhali testovat naše dvě ambasadorky – všestrannostní jezdkyně Anna Balcarová a Ema Štěpánková.

MIKROP HORSE DIAMOND CARE Premium Sport Minerals

•           K dispozici je balení velikosti 3 kg v praktickém kbelíku (při běžném dávkování vystačí na 40 dní).

MIKROP HORSE DIAMOND CARE DHA Algae

•           K dispozici je balení 0,75 kg v dóze se širokým hrdlem pro snadné nabírání (při běžném dávkování vystačí na 30 dní).  ≈

Autor článku

Ing. Denisa Vodseďálková (roz. Tichá)

Produktový manažer - Koně