Značka PROVET součástí MIKROPU ČEBÍN a. s.

11. dubna 2023

Vážení obchodní partneři, zákazníci a chovatelé, novou součástí firmy MIKROP ČEBÍN a. s. se 1. 8. 2022 stala značka PROVET, která se specializuje na výživu koní. Díky tomu nastalo rozšíření nabídky produktů v segmentu HOBBY a to konkrétně o veterinární přípravky a doplňková krmiva v podobě Müsli a Mashe pro koně. Značku PROVET založil v roce 2007 Jiří Skalický, který je nyní také součástí naší firmy a to na postu produktový manažer – koně.

 

S příchodem PROVETu se ucelil program pro koně a to především díky sedmi vysoce kvalitním veterinárním přípravkům. Tyto přípravky slouží k potlačení zánětu dýchacích cest, ke tlumení stresu, k čištění a detoxikaci organismu, další z nich napomáhá k lepší regeneraci po zátěži, k odstranění zánětu, k regeneraci šlach a chrupavek a poslední z nich je šampón pro koně, který je protiplísňový, antialergický, antiparazitární a antibakteriální. Díky těmto veterinárním přípravkům nabízíme zákazníkům přírodní, kvalitní a účinné produkty, které napomáhají při řešení různých zdravotních problémů jejich koní.

 

Další rozšíření nastalo v doplňkových krmivech pro koně a to v podobě müsli a sypké podoby krmiva s názvem MASH. Müsli je doplňkové krmivo šetrné k trávení a je kvalitním zdrojem bílkovin a energie. Svým jedinečným složením a chutností zcela uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Nabízíme čtyři druhy – PROVET SPORT MÜSLI, PROVET MÜSLI ZIMA, PROVET RACE 1 a PROVET RACE 2. Müsli PROVET RACE 1 a Müsli PROVET RACE 2 jsou spe-ciální krmiva pro vysokou zátěž – např. pro koně připravující se na dostihy a endurance. MASH je ideálním dietickým krmivem, obsahuje vysoký podíl vlákniny a tuků, což z něj dělá krmivo pro všechny kategorie koní – ideální pro zimní období, rekonvalescenci a přelínávání.

Součástí značky je také PROVET Team, který podporuje špičky českého jezdeckého sportu, ale zároveň i mladé nadějné jezdce. V letošním roce se jezdcům, které podporuje PROVET Team, podařilo na mistrovských soutěžích získat pět titulů mistr ČR (ve vytrvalosti, spřežení, skocích a ve všestrannosti).

Jiří Bláha - vytrvalostní jezdec na koni HARAM
Jiří Bláha - vytrvalostní jezdec na koni HARAM

Příchodem pana Skalického, jako specialisty na výživu koní a nových produktů pro koně, firma MIKROP ČEBÍN a. s. vytvořila ideální řešení pro chovatele i Vaše koně. Poskytujeme kompletní servis od sestavení krmné dávky přes rozbory objemného krmiva v naší laboratoři až po rozbory a vyhodnocení krve Vašich koní a následné případné úpravě krmných dávek.

Autor článku

Petr Chvojka

Vedoucí Hobby sortimentu a zájmové chovy