Sortiment výrobků pro sportovní rybolov

22. října 2021

V jarním období, kdy vychází první číslo našeho Informačního servisu v tomto roce, už jistě probíhá začátek rybářské sezony. Jak jistě víte, hlavně vy, kdo jste s námi absolvovali dnes již legendární rybářské závody na soukromém rybníku v Sedleci u Znojma, že MIKROP ČEBÍN a. s. má ve svém širokém portfoliu výrobků v Hobby sortimentu i produkty pro sportovní rybolov.

 

Je smutnou pravdou, že jsme se v minulém roce společně nepotkali na tomto tradičním setkání rybářů – zákazníků – z důvodu koronavirové pandemie, což nás doopravdy velice mrzí. Tento rok se toto pravidelné květnové setkání pravděpodobně také neuskuteční ze stejného důvodu, a proto mi dovolte, milí naši čtenáři a zákazníci, abych vás trochu obšírněji seznámil se sortimentem výrobků pro sportovní rybolov.

Výrobky můžeme rozdělit na vnadící, krmítkové a boiliesové směsi, proteinové pelety a boilies.

Nejžádanější u našich zákazníků je vnadicí směs Kapr a lín. Je to celoročně účinná směs do krmítek i k samostatnému vnadění na položenou i plavanou. Směs je vyrobena z kvalitních proteinových surovin, doplněných o speciální aromatické a zchutňující látky, určené k přilákání ryb. Vyrábí se v balení 1 kg a 3 kg.

Další vnadicí směsí je Vnadicí směs pro cejny a bílé ryby. Používá se při lovu na položenou a plavanou jako samostatná směs nebo jako dochucovadlo ke šrotům. Potřebné konzistence dosáhneme přidáním vody a strouhanky. (Možno přidávat proteinovou směs v poměru 1 : 1 až 1 : 3).

Vnadicí směs pro lov dravých ryb je používána jako nepřímé vnadění, a to vnaděním bílé ryby. Obsahuje speciální aromatické a zchutňující látky. Potřebné konzistence dosáhneme přidáním vody a strouhanky.

Do této skupiny výrobků nezastupitelně patří Aromatizovaná vnadicí směs. Je to celoročně účinná směs do krmítek i k samostatnému vnadění, zejména pro kaprovité ryby. Používá se na výrobu těsta buď samostatně, nebo společně s dalšími surovinami. Před použitím přidáme do směsi přiměřené množství vody a dobře promícháme. Pro zvýšení účinku můžeme přidat další práškové nebo tekuté aroma, případně pevné složky (kukuřice, hrách, těstoviny apod.). Balí se do 3kg polyetylenových sáčků.

Krmítková směs METHOD MIX – Kapr & Feeder Special se vyrábí ve čtyřech příchutích: jahoda, oliheň, scopexžížala. Je to celoročně účinná směs do krmítek i k samostatnému vnadění. Je složena z vysoce kvalitních surovin, které zajišťují jak lákavou strukturu směsi, tak i výbornou stravitelnost proteinů, uhlohydrátů a energie. Jejím základem je jemně extrudovaná, červeně barvená směs obilných šrotů. Extrudát v této směsi má tendenci vzlínat a tím roznášet aroma ve sloupci vody nebo po jejím proudu. Zároveň obsahuje konopné semeno jak v přirozené formě, tak i tepelně upravené. Tímto se směs stává pro ryby velice přitažlivou. Balí se do 2 kg polyetylenových sáčků.

Pro rybáře, kteří si chtějí vyrobit boilies vlastního průměru a příchutě, máme připravené boiliesové směsi ve 3 druzích, a to: KOUZELNÁ SEMÍNKA, TOP-RYBA a MLÉČNÝ MIX.

První směs se vyznačuje vysokou účinností po celý rok, včetně zimního období. Je účinná okamžitě a dosahuje výborných výsledků při dlouhodobém chytání. Svými vlastnostmi je schopna vynikat i na hodně prochytaných vodách! Základ směsi tvoří tepelně upravený mix semen (konopí, žluté proso, řepka, len).

Díky této úpravě jsme docílili vyšší stravitelnosti a lepší chuti této směsi. Důležitým významem směsi je dosažení efektu hrubé struktury boilies a lepší uvolňování atraktorů do vodního prostředí. Další důležitou součástí směsi je zařazení mléčného proteinu. Umožňuje použití libovolné esence nebo jejich kombinací.

Druhá směs je celoročně účinná směs určená k výrobě boilies. Projevuje se velice rychlou a dlouhodobou účinností. Její vysoká kvalita se projeví na tzv. těžkých vodách, kde dosahuje výborných výsledků. Tato směs vyniká nad ostatními i bez použití esencí. Základ směsi tvoří rybí moučka, mořská řasa, kasein, sójová mouka odtučněná, tepelně upravený mix ptačích zobů a vysoce stravitelné vitaminy a minerály. Podíl těchto komponentů je sladěn do optimálního poměru. Díky předchozí úpravě některých komponentů jsme docílili vysoké stravitelnosti a lepší chuti směsi. Hrubší struktura boilies umožňuje snadné uvolňování atraktorů do vodního prostředí. Umožňuje použití libovolné esence nebo jejich kombinací.

Předností třetí směsi je její okamžitá účinnost bez dlouhodobého předkrmování. Hlavním atraktorem je zde zastoupení mléčných proteinů, které nám zajišťují delší účinnost boilies. Je lehce stravitelná s výtečnými chuťovými vlastnostmi. Je sestavena podle dlouhodobého testování. V kombinaci se sladkými esencemi dosahuje výborných výsledků na všech typech vod.

Návod na přípravu boiliesových směsí: Do rozmíchaných vajec přidáme tekuté přísady a promícháme. Přisypeme část směsi až dosáhneme kašovité konzistence. Necháme odležet 5–15 min. Poté přisypeme směs do požadované hustoty tak, aby těsto bylo vláčné! Před ručním zpracováním těsta si jemně potřeme ruce rostlinným nebo rybím olejem. Optimální poměr je 4–5 vajec na 0,5 kg směsi. Válíme pomocí roballu. Balení všech tří boiliesových směsí je 2 kg plastový kbelík.

Určitě důležitým výrobkem pro kapraře jsou Proteinové pelety pro lov kaprů. Vyrábí se ve čtyřech příchutích, a to: jahoda, med, oliheňscopex. Je to celoročně použitelná návnada i nástraha. Vyznačuje se velice rychlou účinností. Svým složením zajišťuje vysokou výživnou hodnotu a výborné atrakční účinky. Pelety jsou potápivé a ve vodě se rozpouští zhruba za 10 až 15 minut. Pelety jsou vhodné k dlouhodobému vnadění i jako návnada při chytání na boilies. Průměr pelet je 6 mm a délka 15–20 mm. Balíme je do 5 kg plastového kbelíku nebo do 25 kg papírového pytle s PE vložkou.

Dalším výrobkem jsou hotové BOILIES. Je to produkt, který pro nás vyrábí renomovaný výrobce z východních Čech. Receptura našich boilies je jedinečná. Po domluvě s výrobcem je složení neměnné a prvotřídní. Jsou vyrobené z rybí moučky, extrahovaného řepkového šrotu a mléčné i vaječné bílkoviny. Obsahují kvalitní ochucovadla, které používají i výrobci v Evropě. Hlavní předností našich boilies je jeho vysoká výživná hodnota, která vytváří skvělou dlouhodobou nástrahu a navíc se díky přidaným atraktorům vyznačuje okamžitou účinností. Svým vyváženým složením jsou velice účinné i na vodách, které jsou zaplaveny velkým množstvím boilies různých druhů. Dodáváme je ve čtyřech příchutích, a to: oliheň, jahoda, ostružina-krab, banán-oliheň. Průměr boilies je 16 mm a jsou baleny v 1kg polyetylenových sáčcích.

Doufám, že jsme vás, naši milí čtenáři a zákazníci, správně na novou rybářskou sezonu navnadili a těšíme se na brzké setkání u vody! Petrův zdar!

Informace o všech našich výrobcích a produktech najdete na našich obnovených a aktualizovaných stránkách – www.mikrop.cz.